Warning: Use of undefined constant HTTP_HOST - assumed 'HTTP_HOST' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/www/18982/japan_cz/www/wp-config.php on line 23

Warning: Use of undefined constant HTTP_HOST - assumed 'HTTP_HOST' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/www/18982/japan_cz/www/wp-config.php on line 24
Výkonný výbor – Česko-japonská společnost

Výkonný výbor

Výkonný výbor je statutárním orgánem Společnosti. Má pět členů volených na období dvou let: předsedu Společnosti, dva místopředsedy Společnosti a dva členy.

Členy výkonného výboru, jakož i jeho předsedu a dva místopředsedy Společnosti, volí a odvolává představenstvo ze svých členů.

Co vykonává

Výkonný výbor jedná s třetími osobami a zastupuje společnost navenek, připravuje jednání valné hromady a představenstva, uděluje plné moci k zastupování Společnosti navenek. Členové výboru si určí oblasti své působnosti. Podrobnosti prace výkonného výboru upravuji Stanovy společnosti.

Členové 2018 – 2020:

Mgr. Ondřej Hýbl M.A. Ph.D.
Předseda

Tlumočník, herec a překladatel scénářů v rámci Divadla kjógen, koordinátor kulturních projektů mezi EU a Japonskem. Po absolvování japanologie na FF UK v Praze absolvoval japonskou literaturu na Dóshisha univ. v Kjótu a doktorandský program na Ósaka University. Od roku 2000 spolupracuje s kjótskou rodinou Shgeyama. Externě spolupracoval s NHK a Sankei Shinbun, aktuálně s Lidovými novinami. Držitel ocenění Srdce kraje Kansai (2007) a Saikashó  (2016). Jako tajemník ČJS v létech 1998-2000 rozběhl komerční jazykové kursy a nekomerční akce pro základní školy.

Ing. Klára Poskočilová
Místopředsedkyně

Stavební inženýrka, o japonskou kulturu se zajímá 10 let včetně studia japonštiny. Aktuálně se zabývá výrobou tradičního japonského cukroví wagashi, které se snaží prezentovat jako speciální řemeslnou disciplínu japonské tradice, ale i rozšiřovat povědomí o Japonsku obecně na různých akcích pořádaných nejen ČJS.

Ing. Daniela Hátleová
Místopředsedkyně

Ekonomka, zakladatelka a učitelka školy ikebany  Sógetsu v ČR. Jedno období předsedkyně společnosti, několikrát místopředsedkyně. Léta vedla sekci ikebany. 10 let vedla zastoupení japonské nadace Sasakawa Peace Foundation v ČR a v současné době pracuje jako konzultant japonské společnosti Toray.

Teruo Aso
Člen výkonného výboru

Japonský business man ze společnosti Mitsui žijící v ČR 40 let. Aktivně propojuje Japonsko a českou místní komunitu, dobrovolnicky organizuje kulturní i charitativní akce. Redaktor a fotograf místního japonského časopisu.

Ing. Tomáš Suk
Člen výkonného výboru

Předseda Nihonto Kenkyukai

Aktuálně doktorand na ČVUT v oboru Geodézie. Mnohaletý člen Nihonto Kenkyukai, nyní jeho předsedou. Držitel 3. danu iaido Muso Shinden Ryu a 2. kyu iaido Nakagawa Tozan Ryu. Milovník japonského čaje (bývalý předseda Klubu Čajovna), keramiky a tradiční kultury. Hlavní organizátor akce Katana Matsuri 2017 a dalších akcí Nihonto Kenkyukai.

https://nihonto.japan.cz/https://www.facebook.com/NihontoKenkyukai/tomasuk@japan.cz