AKTUALITY

YOMUYOMU Niongo no hon

PUBLIKOVÁNO 17.10.2017 V SEKCI ČLÁNKY

Pro studenty japonštiny v kurzech Česko-japonské společnosti a členy ČJS je nyní k dispozici 133 svazků učebnic edice YomuYomu. Jedná se o nenáročné četní v kandži doplněné o furiganu – fonetické přepisy v hiraganě.

CELÝ ČLÁNEK

Takemae Sekisai: Vernisáž výstavy japonské kaligrafie

PUBLIKOVÁNO 11.10.2017 V SEKCI AKCE A UDÁLOSTI

Kaligraf Takemae Sekisai se věnuje kaligrafii již dlouhá léta a v Japonsku jsou jeho díla vysoce ceněna. Výstavou, která potrvá do 25. října, by své dílo rád představil i zahraničním divákům. [JICC]

CELÝ ČLÁNEK

Ohlédnutí za konverzačním setkáním

PUBLIKOVÁNO 2.10.2017 V SEKCI ČLÁNKY

V sobotu 30. září se v Česko-japonské společnosti uskutečnilo přátelské setkání studentů japonštiny a Japonců. Nejprve se všichni představili, pohovořili o svých zájmech, vztahu k japonštině a pak se účastníci rozdělili do skupinek ...

CELÝ ČLÁNEK

Přípravný kurz na JLPT N3, N4 a N5

PUBLIKOVÁNO 2.10.2017 V SEKCI ČLÁNKY

Pokud se chystáte na mezinárodní zkoušku z japonštiny JLPT 2017, která se letos uskuteční 3. prosince 2017 v Brně, úrovně N3, N4 či N5 a rádi byste se na ni připravili pod vedením japonského lektora, vypisujeme pro vás mimořádný kurz.

CELÝ ČLÁNEK

Akimacuri 2017 – letos 15. října

PUBLIKOVÁNO 2.10.2017 V SEKCI AKCE A UDÁLOSTI

Podzimní slavnost Akimacuri se letos uskuteční v posunutém termínu v neděli 15. října na baseballovém stadionu Kotlářka. Čekají na vás japonské pochoutky, ukázky tradičních bojových umění, divadlo kjógen a další atrakce.

CELÝ ČLÁNEK

Konverzační setkání

PUBLIKOVÁNO 17.9.2017 V SEKCI AKCE A UDÁLOSTI

Učíte se japonsky a chtěli byste si popovídat s Japoncem? Rádi bychom vás pozvali na přátelské setkání studentů japonštiny a Japonců, které připravuje naše lektorka Harumi Yamada. Účastníci se budou moci pobavit s rodilým mluvčím a ochutnat japonské pohoštění.

CELÝ ČLÁNEK

Workshop tradičního japonského tance kamigata-mai

PUBLIKOVÁNO 13.9.2017 V SEKCI AKCE A UDÁLOSTI

Paní Teru Ogawa, hlavní představitelka školy Ogawa (sóke), povede workshop japonského výrazového tance Kamigata-mai. Můžete se těšit také na ukázku tohoto tradičního japonského umění.

CELÝ ČLÁNEK

Japonsko-české hudební matiné

PUBLIKOVÁNO 13.9.2017 V SEKCI AKCE A UDÁLOSTI

Minori Nakaune (housle) - jedním z největších počinů Minori Nakaune z pohledu České republiky je vydání čtyř pěti ucelených svazků věnovaných Otakaru Ševčíkovi, českému pedagogovi ...

CELÝ ČLÁNEK

Kamigata-mai v Praze

PUBLIKOVÁNO 13.9.2017 V SEKCI AKCE A UDÁLOSTI

Kamigata-mai je jedním ze stylů japonského výrazového tance, všeobecně nazývaného nihon bujó. Vznikl v Kamigatě, kolébce tradičních žánrů japonských divadelních umění (dnešní region Kansai – Kjóto, Ósaka a okolí).

CELÝ ČLÁNEK

International Shakuhachi Festival Prague

PUBLIKOVÁNO 11.9.2017 V SEKCI AKCE A UDÁLOSTI

Od 14. do 18. září se v Praze koná International Shakuhachi Festival Prague, který představí japonskou kulturu díky hudbě. Ať již preferujete tradiční či moderní proudy, na festivalu svůj oblíbený kousek Japonska jistě najdete.

CELÝ ČLÁNEK

26. ročník mezinárodního hudebního festivalu Mladá Praha

PUBLIKOVÁNO 4.9.2017 V SEKCI AKCE A UDÁLOSTI

Od 7. do 24. září 2017 proběhne v Praze a dalších městech 26. ročník mezinárodního hudebního festivalu Mladá Praha. Festival podporuje mladé nadějné umělce z České republiky, Japonska a dalších zemí.

CELÝ ČLÁNEK

Po bouři – slavnostní premiéra filmu Hirokazu Koreedy

PUBLIKOVÁNO 1.9.2017 V SEKCI AKCE A UDÁLOSTI

Zveme vás na českou premiéru filmu Po bouři novodobého japonského klasika, režiséra Hirokazu Kore-edy, v kině Světozor. Film uvedou známí filmoví kaligrafisté Aleš Stuchlý a Vít Schmarc.

CELÝ ČLÁNEK

Katana Macuri 2017

PUBLIKOVÁNO 1.9.2017 V SEKCI AKCE A UDÁLOSTI

Dovolujeme si vás pozvat na Katana Macuri 2017, které se koná 16. 9. 2017 v Muzeu Policie ČR. Můžete se těšit na mnoho ukázek bojových umění s chladnými zbraněmi, na několik tematických přednášek, na výstavu originálních mečů a mnoho dalšího.

CELÝ ČLÁNEK

Kurzy japonštiny v zimním semestru 2017/2018

PUBLIKOVÁNO 9.8.2017 V SEKCI ČLÁNKY

V Česko-japonské společnosti nabízíme kurzy japonštiny uzpůsobené úrovni a zájmu účastníků. V hodinách se používají různé studijní materiály se zaměřením na učebnice Minna no nihongo, Genki nebo Marugoto.

CELÝ ČLÁNEK

Výtvarné kurzy – zimní semestr 2017/2018

PUBLIKOVÁNO 9.8.2017 V SEKCI ČLÁNKY

Pro zájemce o tradiční japonské umění nabízíme kurzy japonské kaligrafie (šodó) a tušové malby (sumi-e). Studenti se v kurzech naučí zacházet s japonským štětcem (fude) a pracovat s japonskou tuší (sumi).

CELÝ ČLÁNEK

Kurzy japonštiny pro začátečníky – zimní semestr 2017/2018

PUBLIKOVÁNO 13.7.2017 V SEKCI ČLÁNKY

Začátek kurzů v týdnu od 18. 9. 2017. V našich kurzech pro začátečníky se používají různé studijní materiály se zaměřením na učebnice Genki, Minna no nihongo nebo Marugoto.

CELÝ ČLÁNEK

Letní kurzy japonské konverzace

PUBLIKOVÁNO 25.5.2017 V SEKCI ČLÁNKY

Pro zájemce o japonštinu vypisujeme letní kurz japonské konverzace určený mírně pokročilým studentům, kteří již zvládají komunikovat v základních situacích.

CELÝ ČLÁNEK

Zdeněk Thoma, člen představenstva Česko-japonské společnosti, obdržel vysoké japonské vyznamenání.

PUBLIKOVÁNO 23.5.2017 V SEKCI ČLÁNKY

Dne 29. dubna oznámila japonská vláda, že uděluje panu Zdeňku Thomovi řád Vycházejícího slunce se zlatými a stříbrnými paprsky za propagaci japonské kultury v České republice...

CELÝ ČLÁNEK

Výsledky 41. ročníku soutěže Nihongo Benron Taikai

PUBLIKOVÁNO 22.5.2017 V SEKCI ČLÁNKY

V sobotu 22. dubna se v Mramorovém sále paláce Lucerna uskutečnil 41. ročník soutěže v japonském přednesu Nihongo Benron Taikai a proběhlo také vyhlášení vítězů soutěže v psaném japonském projevu.

CELÝ ČLÁNEK

Intenzivní letní kurz japonštiny

PUBLIKOVÁNO 25.4.2017 V SEKCI ČLÁNKY

Pro zájemce o japonštinu vypisujeme intenzivní letní kurz určený začátečníkům. Přihlášky přijímáme na adrese office@japan.cz.

CELÝ ČLÁNEK

<<< STARŠÍ AKTUALITY