AKTUALITY

Kurzy japonštiny pro začátečníky v jarním semestru 2018

PUBLIKOVÁNO 12.1.2018 V SEKCI ČLÁNKY

Začátek kurzů v týdnu od 5. 2. 2018. V našich kurzech pro začátečníky se používají různé studijní materiály se zaměřením na učebnice Genki a další. Vyučující se soustředí především na každodenní konverzaci a vedou studenty k přirozené komunikaci v japonštině.

CELÝ ČLÁNEK

Novoroční Kakizome

PUBLIKOVÁNO 13.12.2017 V SEKCI AKCE A UDÁLOSTI

Srdečně vás zveme na tradiční psaní první kaligrafie v novém roce, kakizome. Přijďte si k nám kaligraficky zhmotnit novoroční přání či předsevzetí pod vedením japonských lektorek.

CELÝ ČLÁNEK

Vernisáž výstavy fotografií Kouzlo japonských zahrad Zdeňka Thomy

PUBLIKOVÁNO 1.12.2017 V SEKCI AKCE A UDÁLOSTI

Dovolte, abych Vás pozval na vernisáž výstavy fotografií Kouzlo japonských zahrad, která se koná v pondělí 4. prosince od 16.00 v Hradní Galerii v Litoměřicích. Výstava potrvá do 10. ledna 2018.

CELÝ ČLÁNEK

Valná hromada Česko-japonské společnosti

PUBLIKOVÁNO 5.11.2017 V SEKCI AKCE A UDÁLOSTI

Výkonný výbor Česko-japonské společnosti svolává mimořádnou valnou hromadu. Nemůžeme vám předložit výroční zprávu a ani vás nemůžeme oslovit lákavým kulturním programem valné hromady. Tato valná hromada je krizovým setkáním členů našeho spolku.

CELÝ ČLÁNEK

Přednáška s japonským pilotem Tada Hiroshi

PUBLIKOVÁNO 5.11.2017 V SEKCI AKCE A UDÁLOSTI

Rádi bychom vás pozvali na přednášku s japonským pilotem Tada Hiroshi, který bude povídat o svém životě a práci pilota. Bude vyprávět o různých zajímavostech i obtížných situacích, které jeho povolání skýtá.

CELÝ ČLÁNEK

Workshop Kiri-e

PUBLIKOVÁNO 1.11.2017 V SEKCI AKCE A UDÁLOSTI

Rádi bychom vás pozvali na workshop kiri-e, kde vás lektorka Erina Kurokawa zasvětí do tajů japonského umění kiri-e, vyřezávání obrázků či dekoračních předmětů z papíru.

CELÝ ČLÁNEK

Workshop Otedama

PUBLIKOVÁNO 25.10.2017 V SEKCI AKCE A UDÁLOSTI

Zveme vás na workshop Otedama - radiční japonská hračka v podobě látkového míčku naplněného fazolkami. Z bavlněných látek s tradičními japonskými vzory si ušijeme minimálně dva balónky. Výroba Otedama je velmi jednoduchá. Stačí znát jen základy šití.

CELÝ ČLÁNEK

YOMUYOMU Niongo no hon

PUBLIKOVÁNO 17.10.2017 V SEKCI ČLÁNKY

Pro studenty japonštiny v kurzech Česko-japonské společnosti a členy ČJS je nyní k dispozici 133 svazků učebnic edice YomuYomu. Jedná se o nenáročné četní v kandži doplněné o furiganu – fonetické přepisy v hiraganě.

CELÝ ČLÁNEK

Takemae Sekisai: Vernisáž výstavy japonské kaligrafie

PUBLIKOVÁNO 11.10.2017 V SEKCI AKCE A UDÁLOSTI

Kaligraf Takemae Sekisai se věnuje kaligrafii již dlouhá léta a v Japonsku jsou jeho díla vysoce ceněna. Výstavou, která potrvá do 25. října, by své dílo rád představil i zahraničním divákům. [JICC]

CELÝ ČLÁNEK

Ohlédnutí za konverzačním setkáním

PUBLIKOVÁNO 2.10.2017 V SEKCI ČLÁNKY

V sobotu 30. září se v Česko-japonské společnosti uskutečnilo přátelské setkání studentů japonštiny a Japonců. Nejprve se všichni představili, pohovořili o svých zájmech, vztahu k japonštině a pak se účastníci rozdělili do skupinek ...

CELÝ ČLÁNEK

Přípravný kurz na JLPT N3, N4 a N5

PUBLIKOVÁNO 2.10.2017 V SEKCI ČLÁNKY

Pokud se chystáte na mezinárodní zkoušku z japonštiny JLPT 2017, která se letos uskuteční 3. prosince 2017 v Brně, úrovně N3, N4 či N5 a rádi byste se na ni připravili pod vedením japonského lektora, vypisujeme pro vás mimořádný kurz.

CELÝ ČLÁNEK

Akimacuri 2017 – letos 15. října

PUBLIKOVÁNO 2.10.2017 V SEKCI AKCE A UDÁLOSTI

Podzimní slavnost Akimacuri se letos uskuteční v posunutém termínu v neděli 15. října na baseballovém stadionu Kotlářka. Čekají na vás japonské pochoutky, ukázky tradičních bojových umění, divadlo kjógen a další atrakce.

CELÝ ČLÁNEK

Konverzační setkání

PUBLIKOVÁNO 17.9.2017 V SEKCI AKCE A UDÁLOSTI

Učíte se japonsky a chtěli byste si popovídat s Japoncem? Rádi bychom vás pozvali na přátelské setkání studentů japonštiny a Japonců, které připravuje naše lektorka Harumi Yamada. Účastníci se budou moci pobavit s rodilým mluvčím a ochutnat japonské pohoštění.

CELÝ ČLÁNEK

Workshop tradičního japonského tance kamigata-mai

PUBLIKOVÁNO 13.9.2017 V SEKCI AKCE A UDÁLOSTI

Paní Teru Ogawa, hlavní představitelka školy Ogawa (sóke), povede workshop japonského výrazového tance Kamigata-mai. Můžete se těšit také na ukázku tohoto tradičního japonského umění.

CELÝ ČLÁNEK

Kurzy japonštiny v zimním semestru 2017/2018

PUBLIKOVÁNO 9.8.2017 V SEKCI ČLÁNKY

V Česko-japonské společnosti nabízíme kurzy japonštiny uzpůsobené úrovni a zájmu účastníků. V hodinách se používají různé studijní materiály se zaměřením na učebnice Minna no nihongo, Genki nebo Marugoto.

CELÝ ČLÁNEK

Výtvarné kurzy – zimní semestr 2017/2018

PUBLIKOVÁNO 9.8.2017 V SEKCI ČLÁNKY

Pro zájemce o tradiční japonské umění nabízíme kurzy japonské kaligrafie (šodó) a tušové malby (sumi-e). Studenti se v kurzech naučí zacházet s japonským štětcem (fude) a pracovat s japonskou tuší (sumi).

CELÝ ČLÁNEK

Kurzy japonštiny pro začátečníky – zimní semestr 2017/2018

PUBLIKOVÁNO 13.7.2017 V SEKCI ČLÁNKY

Začátek kurzů v týdnu od 18. 9. 2017. V našich kurzech pro začátečníky se používají různé studijní materiály se zaměřením na učebnice Genki, Minna no nihongo nebo Marugoto.

CELÝ ČLÁNEK

Letní kurzy japonské konverzace

PUBLIKOVÁNO 25.5.2017 V SEKCI ČLÁNKY

Pro zájemce o japonštinu vypisujeme letní kurz japonské konverzace určený mírně pokročilým studentům, kteří již zvládají komunikovat v základních situacích.

CELÝ ČLÁNEK

Zdeněk Thoma, člen představenstva Česko-japonské společnosti, obdržel vysoké japonské vyznamenání.

PUBLIKOVÁNO 23.5.2017 V SEKCI ČLÁNKY

Dne 29. dubna oznámila japonská vláda, že uděluje panu Zdeňku Thomovi řád Vycházejícího slunce se zlatými a stříbrnými paprsky za propagaci japonské kultury v České republice...

CELÝ ČLÁNEK

Výsledky 41. ročníku soutěže Nihongo Benron Taikai

PUBLIKOVÁNO 22.5.2017 V SEKCI ČLÁNKY

V sobotu 22. dubna se v Mramorovém sále paláce Lucerna uskutečnil 41. ročník soutěže v japonském přednesu Nihongo Benron Taikai a proběhlo také vyhlášení vítězů soutěže v psaném japonském projevu.

CELÝ ČLÁNEK

<<< STARŠÍ AKTUALITY