Kulturní a informační středisko Česko-japonské společnosti, Na Můstku 8/380, 110 00 Praha 1, tel. 224 216 032 (Po – Čt 12.00 – 17.00)

Stránky Česko-japonské společnosti jsou v rekonstrukci. Děkujeme za trpělivost a omlouváme se za nepříjemnosti a nepohodlí spojené s jejich užíváním.

Workshop urauči

Workshop urauči

Srdečně vás zveme na workshop urauči (podlepování tušových obrazů) pod vedením Václava Kučery. Přihlášky přijímáme na adrese office@japan.cz.

 

Termín: 5. 9. 2016, 18.00 – 19.30
Místo konání: Palác Lucerna, Štěpánská 61, 3. patro, učebna ikebany
Cena: 200 Kč, 180 Kč pro členy ČJS (v ceně je zahrnut materiál na podlepení obrázku)

 

Co si vzít s sebou: prosíme všechny účastníky, kteří si budou chtít podlepit vlastní obrázek, aby si přinesli podložku, která je o něco větší než samotný obrázek (asi o 10 cm po obvodu).

 

Na workshopu se blíže seznámíte s technikou urauči, která slouží k vyrovnání papíru zkrabaceného zasychající tuší. Budete si moci vyzkoušet podlepování obrázků v praxi a okrajově se seznámíte také s postupem při výrobě svitků. Pokud máte doma kaligrafii či tušovou malbu na rýžovém papíře, kterou byste si chtěli podlepit, přineste si ji s sebou. Je nutné, aby byl obraz minimálně měsíc starý.

Václav Kučera, současný místopředseda ČJS a prezident České asociace kjúdó, se věnuje technice urauči již několik let. Více o technice urauči a dalších aktivitách Václava Kučery se můžete dočíst na jeho stránkách: http://urusi.cz/inden/

Platba: platbu za workshop můžete provést převodem na náš účet 15338004/2700 (do zprávy pro příjemce, prosím, uvádějte „vaše příjmení workshop urauči“. Platit můžete také hotově v naší kanceláři Na Můstku 8/380 v otevíracích hodinách.

Událost na Facebooku >>>