Kulturní a informační středisko Česko-japonské společnosti, Na Můstku 8/380, 110 00 Praha 1, tel. 224 216 032 (Po – Čt 12.00 – 17.00)

Stránky Česko-japonské společnosti jsou v rekonstrukci. Děkujeme za trpělivost a omlouváme se za nepříjemnosti a nepohodlí spojené s jejich užíváním.

Harmonie Kjóta a Prahy

Harmonie Kjóta a Prahy

Dovolte nám pozvat vás již na páté společné vystoupení hráčky na koto Akiko Wada z Kjóta a pražské flétnistky Jindry Černé. Barokní flétna svým niže položeným laděním výborně souzní s nástrojem koto a tato nečekaně jemná a laskavá harmonie dává nový šat klasickým skladbám japonským, ale též evropským. Jedná se vždy o jedinečný zážitek.

 

Tento večer si budete moci užít skadby:

 

Katsuhiko Yoshizaki – Vodopád květů
J.S. Bach – Partita a moll pro flétnu, BWV 1013 Sarabanda – Boureé Anglaise
Liu Tianhua – Měsíční noc (pro housle erhu a koto)

přestávka

Michiyo Miyagi – Haru no umi (Jarní moře) (1929)
Yatsuhashi Kengyo – Chidori (Kulící – sólo pro koto, 17.století)
Katsuhiko Yoshizaki – Crescent (Dorůstající měsíc – moderni skladba pro koto a shakuhachi)
a možná na závěr jisté hudební překvapení

 

Vstupenky na místě před konáním akce, možné rezervace na www.temperament430.cz
Vstupné 200 Kč, snížené pro studenty (včetně VŠ) a návštěvníky nad 65 let – 100 Kč

 

Záznam z předchozích představení:

Koto

Harfa koto je tradičním japonským nástrojem, pro který ale současní japonští i světoví skladatelé komponují nové skladby. Flauto traverso – evropský nástroj z doby baroka – s harfou koto nádherně souzní a nabízí přesah do dalších hudebních barev a světů. Na koncertě proto může zaznít jak tradiční i moderní japonská artificiální hudba, tak hudba evropského baroka i půvabné úpravy lidové hudby české.

Akiko Wada

Paní Wada Akiko pochází z Kjóta. Od tří let studovala hru na piano, souběžně se věnovala studiu japonské tradiční hudby školy Ikuta, absolvovala nejprestižnější program Rozvoje talentu mladých hráčů na tradiční nástroje, organizovaný veřejnoprávní televizí NHK.

Jindra Černá

Jindra Černá se specializuje na interpretaci hudby baroka a klasicismu na dobové příčné flétny. Studovala u vynikajících světových interpretů a pedagogů, též na Akademii staré hudby v Brně, na katedře hudební vědy Univerzity Karlovy a ve francouzském orchestru Jeune Orchestre Atlantique pod vedením Philippa Herrewegha.

 

Dnešní koncert nabízí to nejlepší z dosavadní spolupráce těchto hudebnic, klenotem jsou skladby Haru no umi (1921, Mijagi Mičio) a Crescent (Kacuhiko Jošizaki, současná tvorba), které v ČR vyvolaly největší ohlasy obecenstva.

 

Událost na Facebooku