Kulturní a informační středisko Česko-japonské společnosti, Na Můstku 8/380, 110 00 Praha 1, tel. 224 216 032 (Po – Čt 12.00 – 17.00)

Stránky Česko-japonské společnosti jsou v rekonstrukci. Děkujeme za trpělivost a omlouváme se za nepříjemnosti a nepohodlí spojené s jejich užíváním.

Spiritual recycling: Přeměna starých objektů na nové za pomocí tradičních řemesel s důrazem na zachování jejich duše

Přednáška Yonemura

Datum konání: 6. června 2017 (pondělí) 15.00–16.30 (po přednášce následuje recepce)
Místo konání:Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství, Dům ABF (Václavské nám. 833/31)
Přednášející:Shuji Yonemura (Pia Corporation)
Pořadatel: Velvyslanectví Japonska v České republice
Vstup zdarma.

Registrace do 30. května na této e-mailové adrese: jicc@ph.mofa.go.jp. Zašlete své jméno a název společnosti či organizace)
Přednášející Yonemura Shuji, který se věnuje japonskému konceptu “mottainai”, v této přednášce představí svůj projekt RE:MEMBER, který se zabývá “oživováním” a recyklováním starých věcí a dává jim nový život v jiné podobě. Koncept “mottainai” je velice proslulý po celém světě. Pan Yonemura tento koncept aplikoval na staré historické budovy, když revitalizoval budovu tokijského hotelu Okura či Hlavní olympijský stadion v Tokiu, přičemž dekonstrukcí starých předmětů a recyklace starého dosáhl přeměny v nové objekty a tímto zachoval důležité objekty minulosti pro budoucí generace v nové formě. V minulosti Japonsko používalo unikátní způsoby recyklace a také zde existovaly rozmanité techniky tradičních řemesel. Yonemura v této přednášce promluví o projektu RE:MEMBER, představí nové způsoby recyklace, o kouzlu japonského tradičního řemesla a to vše ilustruje na konkrétních objektech.

O přednášejícím

ředitel oddělení pro nové obchodní příležitosti, Pia Corporation Live Creative. V roce 2006, poté co opustil své zaměstnání ve velké finanční společnosti, založil Yonemura společnost zabývající se novými technologiemi a novými energiemi, kterou v roce 2013 prodal německé farmaceutické společnosti. Ve stejném roce vstoupil do společnosti Pia Corporation, kde pracoval na projektu RE:MEMBER, který se zabýval přeměnou starého na nového v Hlavní olympijský stadion v Tokiu, YokohamaArena, Kulturní centrum Musashino, Kyushu University.