Kulturní a informační středisko Česko-japonské společnosti, Na Můstku 8/380, 110 00 Praha 1, tel. 224 216 032 (Po – Čt 12.00 – 17.00)

Stránky Česko-japonské společnosti jsou v rekonstrukci. Děkujeme za trpělivost a omlouváme se za nepříjemnosti a nepohodlí spojené s jejich užíváním.

Představení a přednáška o japonském tanci – Fujima Rankoh. Divadelní akce k 60. výročí obnovení diplomatických vztahů mezi Japonskem a Českou republikou

Představení a přednáška o japonském tanci – Fujima Rankoh

Termín: 11. května (čtvrtek) 19.00-20.30
Místo: Divadlo Na Prádle, Besední 3, Praha 1
Pořadatel: Velvyslanectví Japonska v České republice

Vstupné: zdarma, počet míst: 150 osob, registrace nutná na: pokladna@napradle.cz

Dvě taneční čísla „Yamagaeri“ a „Miyakodori“ budou doplněna o úvod a vysvětlení taneční formy a specifik japonského tance. „Yamagaeri“ je dílo z období Edo, které vykresluje dobové zvyky. Jedná se o část ze hry divadla kabuki a bude provedeno v odpovídajícím kimonu pro kabuki. “Miyakodori”je dílo, které je tančené na píseň složenou ve 20. století. Toto číslo se bude tančit ve formě specifické pro japonský tanec “suodori”. Fujima Rankoh [fudžima rankó] je slavný japonský tanečník a pokračovatel významného japonského uměleckého rodu Fujima, jehož představitelé se věnují tanečnímu umění již od období Edo.

Představení a přednáška o japonském tanci – Fujima Rankoh